Powrót do: natraherbaty.pl >> Czarna herbata >> Żeńszeniowa Czarna

Żeńszeniowa Czarna

Poznaj sekrety parzenia czarnej herbaty, tajemnice jej produkcji i wyjątkowe właściwości czarnej herbaty.

Herbata czarna żeńszeniowa jest mieszanką opartą na herbacie Cejlońskiej BOP1 z dodatkiem korzenia żeń-szeniu. Napar z niej ma przyjemy smak czarnej herbaty ze Sri Lanki o wyrazistym korzennym aromacie.

Bardzo dużo osób poleca tą herbatę zamiast kawy ze względu na wysoką zawartość teiny - herbacanego odpowiednika kofeiny. Teina podobnie do jej kawowej odpowiedniczki pobudza nasz organizm, pomaga koncentrację i wzmaga metablizm. Wzmożony metabolizm wymaga intensywnego spalania tłuszczów, dlatego herbata żeńszeniowa jest ważnym komponentem diet odchudzających. Sam żeńszeń używany jest od wieków w ziołolecznictwie,  ponieważ ma właściwości bakteriobójcze i antynowotworowe. Pobudza układ immunologiczny do produkcji białych ciałek krwii zwiększając naszą odporność i witalność.

Właściwości herbaty żeńszeniowej:

  • Pobudza organizm do spalania tłuszczów,
  • zmniejsza poziom glukozy we krwii,
  • ułtwia koncentrację,
  • zmniejsza częstość nawrotów opryszczki,
  • działa bakteriobójczo,
  • zwiększa witalność organizmu
  • podnosi poziom białych krwinek.

Autor: Siem

Żeńszeniowa Czarna parzenie:

Podobnie do innych czarnych herbat żeńszeniowy napar uzyskujemy z łyżeczki suszu parzonej we wrzątku przez około 3 do 5minut.

<< Czytaj jeszcze raz: Żeńszeniowa Czarna

Żeńszeniowa Czarna opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

Zobacz także:

Mroźny, zimowy wieczór... Czujesz się zziębnięty, przygnębiony, a może przeziębiony. Taki stan ducha najlepiej poprawi herbata z prądem czyli rozgrzewająca herbata z rumem.
Mieszankę Chopin stworzono z myślą o smakoszach herbaty Cejlońskiej, którzy mają ochotę na owocową odskocznię od codzienności.
Earl Grey to jedna z bardziej znanych na świecie aromatyzowanych czarnych herbat. Jej cytrynowa wariacja: Earl Grey Lemon zachowała aromat i właściwości swojego pierwowzoru jednocześnie wzbogacając go o cytrusową nutę.