Powrót do: natraherbaty.pl >> Rooibos i Yerba Mate >> Yerba Mate Cytryna


[powiększ zdjęcie]

Yerba Mate Cytryna

Yerba Mate w połączeniu z aromatem cytrynowym tworzą kompozycję skutecznie gaszącą pragnienie. Poznaj sposoby parzenia herbaty mate i jej działanie na organizm człowieka.
Herbata Yerba Mate IQ polecana jest głównie dla osób ciężko pracujących umysłowo i uczących się. Połączenie yerby z guaraną i ginko orzeźwia i oczyszcza umysł, wspomaga koncentrację i odporność organizmu na długotrwały wysiłek.

Skład i opis smaku:

Wzbogacenie bukietu smakowego gorzkawej herbaty yerba mate aromatem trawy cytrynowej i suszonych kawałków skórki cytrusa daje bardzo orzeźwiający napar. Napój mieć różny charakter, ponieważ baza mieszanki uwalnia różne substancje aromatyczne w zależności od czasu parzenia. Osob, które wolą energetyzujący napar o delikatnym smaku nie powinny trzymać zaparzacza dłużej niż 5minut w wodzie. Zwolennicy charakterystycznego smaku ostrokrzewu paragwajskiego(z liści którego wyrabia się yerbę mate) mogą sobie pozwolić na dłuższe parzenie.

Miejsce pochodzenia i sposób produkcji:

Jak już wspomniałem herbatę mate produkuje się z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Po zbiorach liście suszy się, a następnie łamie na drobne kawałeczki.
Napar z niego do Europy przywieźli Jezuici już w XVIIw. z południowo-wschodnich terenów Ameryki Południowej. Indianie, którzy pokazali krzew zakonnikom żucie liści traktowali jako używkę odpędzającą głód i zmęczenie.
Kasata zakonu Jezuitów wiek po przywiezieniu naparu do Europy położyła kres ogromnym plantacjom i zainteresowaniu "Starego Świata" yerbą mate. Herbata dopiero od niedawna wraca do łask naszych rodzimych smakoszy, którzy polecają ją również ze względu na jej wyjątkowe działanie.

Yerba Mate właściwości:

  • Napar jest obfity w C i w kofeinę(ma jej znacznie więcej niż kawa, ale jest ona łagodniejsza od tej znanej z "małej czarnej"),
  • Sprawia, że czujemy się syci, ponieważ spowalnia opróżnianie się żołądka,
  • Przyśpiesza metabolizm i spalanie tłuszczów,
  • Pomimo, że porcję suszu można zalewać parokrotnie to nie jest to zalecane, ponieważ w trakcie badań nad dobroczynnymi właściwościami okazało się, że w trakcie wielokrotnego parzenia uwalniają się związki zwiększające ryzyko raka jamy gardłą i krtani.
  • Dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy spowalnia procesy starzenia,
  • Kofeina zawarta w napoju stymuluje tkankę nerwową i pracę mózgu,
  • Odpędza zmęczenie,
  • Udrażnia żyły i naczynia włosowate,

Autor: arahian

Yerba Mate Cytryna parzenie:

Ilość suszu zależy od gustów. Generalnie wynosi ona od półtora małej łyżeczki na filiżankę nawet do połowy naczynia(tylko dla amatorów naprawdę mocnego naparu). Temperatura wynosi około 75stopni Celsjusza, a długość parzenia zależy od pożądanego smaku i właściwości. Parznie do 5minut daje łagodny napój o pobudzającym działaniu-dłużej parzony relaksujący, o cierpkim bukiecie smakowym.

<< Czytaj jeszcze raz: Yerba Mate Cytryna

Yerba Mate Cytryna opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

Zobacz także:

Rooibos goździkowo-cynamonowy to herbata, w której słodycz rooibosa zderza się z charakterystycznym, korzennym aromatem goździków i cynamonu.
Rooibos Ognisty Busz przyciąga uwagę swym bogactwem barw. Daje napar o bardzo intensywnym, czekoladowym aromacie.
Pu Erh Toledo jest ciekawą kompozycją smakową rooibosa, czerwonej herbaty i zawartych w niej owoców.