Powrót do: natraherbaty.pl >> Biała herbata >> Truskawka Lychee


[powiększ zdjęcie]

Truskawka Lychee

W białym pąku truskawki lychee ukryta jest różowa niespodzianka wspaniale współgrająca z aromatem białej herbaty.

 

Proces produkcji herbatki Lychee

Herbatka ta już na pierwszy rzut oka jest wyjątkowa. W trakcie procesu produkcji kwiat Lychee ręcznie otula się młodziutkimi pąkami krzewu herbacianego. Uformowane w ten sposób białe "truskawki" mają piękne różowe nadzienie(kwiaty Liczi mają piękną różową barwę). Duża ilość białych tipsów sprawia, że susz truskawki lychee ma białe zabarwienie.

Pochodzenie

W Chinach, skąd pochodzi, herbatka ta jest uważana za szczytowe osiągnięcie kunsztu przygotowywania herbaty, dlatego jej zaparzanie jest zarezerwowane tylko na specjalne okazje. Również w naszym kraju herbatkę tą uważa się za specjał, ponieważ cena 100gramów produktu wynosi około 45złotych.

Aromat

Nigdy nie zapomnę, jak wraz z przyjaciółmi obserwowaliśmy rozwijanie się herbacianego pączka wrzuconego do gorącej wody. Listki białej herbaty w miarę parzenia odchylały się ukazując różowy skarb schowany we wnętrzu. Po zaparzeniu w naszym szklanym dzbaneczku pływał kwiat, który jeszcze parę minut wcześniej był tylko pąkiem suszu w kształcie truskawki.

Napar charakteryzuje się wyrazistym aromatem białej herbaty z przyjemnym posmakiem, który nadaje jej ukryty w środku kwiat liczi.

Autor: Siem

Truskawka Lychee parzenie:

Truskawkę lichee można parzyć do trzech razy pod przykryciem w temperaturze około 75 stopni Celsjusza. Czas parzenia zależy głównie od twardości wody i wynosi od 7 do 10 minut. Właściwe miarkowanie to jedna truskawa na dzbanuszek.

<< Czytaj jeszcze raz: Truskawka Lychee

Truskawka Lychee opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

sallypolly123123

Marzę o tej herbatce, ale jest bardzo droga :((

Data: 2015-04-05

Elenya

Przepyszna! Poza tym dostarcza niezwykłych wrażeń wizualnych :)

Data: 2012-03-22

Aneta

Bardzo ciekawy jest sposób parzenia tej herbatki, ładnie wygląda w przeźroczystym dzbanku. Ma delikatny smak(w porównaniu do herbaty zielonej), lekko gorzki.

Data: 2010-01-14

Zobacz także:

Serce Tybetu to nie tylko biała herbata o ciekawym owocowo-ziołowym aromacie. To również dawka witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Jade Pillar jest naturalną, niearomatyzowaną herbatą chińską składającą się z aksamitnych liści młodych krzewów herbacianych.
Herbata Srebrna Truskawka należy do rodziny białych herbat zarezerwowanych na specjalne okazje. Poznaj sekrety jej parzenia i podawania