Powrót do: natraherbaty.pl >> Biała herbata >> Srebrna Truskawka

Srebrna Truskawka

Herbata Srebrna Truskawka należy do rodziny białych herbat zarezerwowanych na specjalne okazje. Poznaj sekrety jej parzenia i podawania

Herbatka srebrna truskawka zalicza się do rodziny białych, ręcznie zwijanych herbat chińskich. Dzięki zbiorom dopiero rozwijających się pierwszych listków obfita jest w srebrne tipsy. Herbata ta wzięła swoją nazwę nie tylko od koloru tipsów, ale także od specyficznego kształtu przypominającego truskawkę. 

Jak zaparzyć i podawać herbatę Srebrna Truskawka

W Państwie Środka, z którego pochodzi tradycja rezerwuje napar z tego smakołyku dla specjalnych gości, koneserów, którzy cenią sobie aromat białej herbaty. Ręcznie zwijane srebrne truskawki w trakcie parzenia rozwijają się tworząc piękny kwiat, dlatego napar należy przyrządzać w przeźroczystym, szklannym dzbaneczku.

Smak i aromat

Srebrna truskawka ma smak i aromat typowy dla białych herbat wysokiej jakości, o której świadczy także wysoka zawartość tipsów i srebrzysy kolor suszu. 

Autor: Siem

Srebrna Truskawka parzenie:

Srebrne Truskawki należy parzyć w przeźroczystym naczyniu w temperaturze 75 stopni Celsjusza przez około 7-10minut. Każdą "kulkę" można wykorzystać do trzech razy uzyskując tym samym różny bukiet smakowy.

<< Czytaj jeszcze raz: Srebrna Truskawka

Srebrna Truskawka opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

Zobacz także:

Serce Tybetu to nie tylko biała herbata o ciekawym owocowo-ziołowym aromacie. To również dawka witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Jade Pillar jest naturalną, niearomatyzowaną herbatą chińską składającą się z aksamitnych liści młodych krzewów herbacianych.
W białym pąku truskawki lychee ukryta jest różowa niespodzianka wspaniale współgrająca z aromatem białej herbaty.