Powrót do: natraherbaty.pl >> Zielona herbata, Herbata na zdrowie >> Sencha Guarana

Sencha Guarana

Kofeina zawarta w herbacie Sencha Guarana jest znacznie łagodniejsza od tej zawartej w kawie, a substancje aktywne zielonej herbaty wspierają odchudzanie.

Bukiet smaku i skład suszu

Przyjemny, orzeźwiający smak japońskiej zielonej herbaty łączy się tutaj z pobudzającą guaraną tworząc napar, który potrafi zastąpić kawę. Znajdujące się w suszu płatki słonecznika są raczej ozdobą, niż składnikiem wpływającym na aromat herbaty.

Właściwości

  • zielona herbata sencha zaliczana jest do napojów o "energii wychładzającej", ponieważ herbaciane liście pochodzą z pierwszych zbiorów. Napoje o takiej energii polecane są na ciepłe dni, podczas wzmorzonego wysiłku fizycznego lub dla orzeźwienia.
  • Guarana zawiera znacznie większe ilości kofeiny niż kawa, dlatego w połączeniu z teiną, w którą z kolei obfita jest zielona herbata uznawana jest za "odganicz snu i zmęczenia".
  • W wielu poradnikach odchudzania możemy przeczytać, że sencha guarana podobni jak kawa sprawia, że czujemy się syci.
  • Polecana jest dla osób uprawiających długotrwały wysiłek fizyczny i odchudzających się, ponieważ przyśpiesza spalanie tłuszczów i uwalnianie z nich energii.
  • Zielona herbata obfita jest w witaminę C, E i B, oraz zawiera dużo soli mineralnych.
  • Oczyszcza organizm z toksyn i reguluje procesy trawiene.
  • Udrażnia żyły z zalegającego cholesterolu przeciwdziałając tym samym nadciśnieniu tętniczemu.

Autor: Siem

Sencha Guarana parzenie:

Płaską łyżeczkę na filiżankę parzyć w temperaturze 60-80 stopni Celsjusza. Czas potrzebny aby uzyskać właściwy wywar od 2 do 4 minut.

<< Czytaj jeszcze raz: Sencha Guarana

Sencha Guarana opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

Zobacz także:

Bancha to jedna z najpopularniejszych zielonych herbat w Japonii. Produkowana jest z krzewów gatunku Camellia Sinensi, tych samych co Sencha. W odróżnieniu jednak od swojej kuzynki wytwarza się ją z liści pochodzących z późnych zbiorów.
Jade Pillar jest naturalną, niearomatyzowaną herbatą chińską składającą się z aksamitnych liści młodych krzewów herbacianych.
Sencha Poziomkowa jest japońską zieloną herbatą o przyjemnym owocowym aromacie.