Powrót do: natraherbaty.pl >> Zielona herbata >> Sencha Copacabana


[powiększ zdjęcie]

Sencha Copacabana

Sencha Copacabana jest jednym z niewielu naturalnych afrodyzjaków o subtelnym smaku i aromacie.

Mówi się, że kubek naparu z szuszu tej herbaty przywołuje ciepłe wspomnienia plaży Cocacabana położonej w Rio. Czy tak rzeczywiście jest? Nie wiem, ponieważ nigdy tam nie byłem. Faktem jest jednak to , że zarówno mnogość kolorów jak i smaków przywołują wspomnienia upalnego lata.

Skład i aromat:

Słodka, miodowa nuta charakterystyczna dla chińskiej senchy stanowi świetną bazę smakową dla suszonych kawałków papaji i granatów zawartych w mieszance. To one decydują o ostatecznym, bogatym bukiecie aromatycznym Copacabany. Całości dopełnia przybranie z płatków słonecznika, róży i nagietka. Sprawiają one, że szusz wygląda bardzo apetycznie.

Sencha Copacabana - właściwości:

Jasny, żółto-zielony napar pomaga się odprężyć i uspokoić. Orzeźwia w letnie dni, a w zimowe przywołuje wspomnienie ubiegłego lata.

Ciekawostką jest, że Sencha Copacabna w niektórych kręgach uważana jest za naturalny afrodyzjak. Napar posiada również wszystkie właściwości zielonej herbaty.

Autor: admin

Sencha Copacabana parzenie:

Sencha Copacabana wymaga wody o temperaturze 80-90ºC i czasu parzenia około pięciu minut. Ilość suszu zależy od uznania, nie mniej jednak zalecana ilość to łyżeczka na filiżankę.

<< Czytaj jeszcze raz: Sencha Copacabana

Sencha Copacabana opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

Zobacz także:

Bancha to jedna z najpopularniejszych zielonych herbat w Japonii. Produkowana jest z krzewów gatunku Camellia Sinensi, tych samych co Sencha. W odróżnieniu jednak od swojej kuzynki wytwarza się ją z liści pochodzących z późnych zbiorów.
Jade Pillar jest naturalną, niearomatyzowaną herbatą chińską składającą się z aksamitnych liści młodych krzewów herbacianych.
Sencha Poziomkowa jest japońską zieloną herbatą o przyjemnym owocowym aromacie.