Powrót do: natraherbaty.pl >> Czarna herbata >> Rosyjska Karawana

Rosyjska Karawana

Poznaj sekrety parzenia herbaty Rosyjska Karawana, jej skład i miejsce pochodzenia.

Rosyjska Karawana jest smakowo zbliżona do herbaty Lapsang Souchon, ponieważ w niezwykle orzeźwiającym naparze z mieszanki herbat Keemun możemy się doszukać lekko wędzonego aromatu. Może wydać się to śmieszne, ale z czasem obok dymnej nuty wyczujemy przyjemny, słodkawy posmak.

W składzie herbaty Rosyjska Karawana obok szlachetnych herbat czarnych z gatunku Keemun znajdziemy domieszkę białej herbaty Pai Mu Tan.

Swoją nazwę rosyjska karawana prawdopodobnie zawdzięcza jedynie charakterystycznej dymnej nutce, a nie miejscu skąd pochodzi, ponieważ krajem ojczystym Rosyjskiej Karawany są Chiny.

Autor: Siem

Rosyjska Karawana parzenie:

Aby dobrze zaparzyć Rosyjską Karawanę wsyp 1 łyżeczkę suszu na filiżankę i zalej wodą o temeraturze 95 stopni celcjusza. W zależności od uznania czas parzenia powinen wynosić od 3 do 4 minut.

<< Czytaj jeszcze raz: Rosyjska Karawana

Rosyjska Karawana opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

Zobacz także:

Mroźny, zimowy wieczór... Czujesz się zziębnięty, przygnębiony, a może przeziębiony. Taki stan ducha najlepiej poprawi herbata z prądem czyli rozgrzewająca herbata z rumem.
Mieszankę Chopin stworzono z myślą o smakoszach herbaty Cejlońskiej, którzy mają ochotę na owocową odskocznię od codzienności.
Earl Grey to jedna z bardziej znanych na świecie aromatyzowanych czarnych herbat. Jej cytrynowa wariacja: Earl Grey Lemon zachowała aromat i właściwości swojego pierwowzoru jednocześnie wzbogacając go o cytrusową nutę.