Powrót do: natraherbaty.pl >> Herbata owocowa >> Owocowa Wiosenna Łąka


[powiększ zdjęcie]

Owocowa Wiosenna Łąka

Wielbiciele herbat owocowych nie zwiodą się na wiosennej łące. Lekko kwaskowaty smak przypadnie do gustu zarówno dorosłym jak i dzieciom. Dowiedz się jak ją zaparzyć, jaki ma smak i jakie ma składniki.

Wiosenna łąka jest mieszanką suszonych owoców i płatków kwiatów. Poza hibiskusem, który stanowi bazę smakową tej herbatki znadziemy w niej owoce czarnej porzeczki i kawałki jabłek. Całość zwieńczona jest płatkami róży i słonecznika.

Smak i aromat

Bukiet smakowy wiosennej łąki nie pozostaje obojętny na bogaty skład herbaty. Jak już wspomniałem aromat naparu opiera się głównie na hibiskusie, dlatego jest lekko kwaśny. Płatki róży i słonecznika współgrają z suszonymi owocami przełamując kwaskowatość napoju i nadając mu owocowo-kwiatowy posmak.

Właściwości

Herbata owocowa wiosenna łąka w zależności od temperatury podania naparu ma różne działanie na nasz organizm. Podana na gorąco potrafi rozgrzać i zrelaksować w chłodny, zimowy wieczór. Wystudzona orzeźwia i skutecznie gasi pragnienie.

Należy pamiętać, że herbaty owocowe są cennym źródłem witamin i mikroelementów zawartych w owocach wchodzących w skład suszu.

Autor: Siem

Owocowa Wiosenna Łąka parzenie:

Herbatkę parzy się w wodzie o temperaturze 90 stopni przez 7-10minut. Na filiżankę naparu wystarczy łyżeczka suszu.

<< Czytaj jeszcze raz: Owocowa Wiosenna Łąka

Owocowa Wiosenna Łąka opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

Siem

Rzadko pijam herbaty owocowe, ponieważ wolę od nich zieloną herbatę Pomimo to uważam wiosenną łąka za miłą odmianę.

Data: 2009-12-28

Zobacz także:

Owocowa mieszanka hibiskusa, malin, ostrężyn i wiśni z dodatkiem rodzynek jest obfita w naturalne witaminy i minerały. Po posłodzeniu staje się smacznym uzupełnieniem diety dla dzieci.
Serce Tybetu to nie tylko biała herbata o ciekawym owocowo-ziołowym aromacie. To również dawka witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Sencha Poziomkowa jest japońską zieloną herbatą o przyjemnym owocowym aromacie.