Powrót do: natraherbaty.pl >> Zielona herbata >> Kukicha Shigure


[powiększ zdjęcie]

Kukicha Shigure

Poznaj sekrety parzenia Kukicha Shigure, tajemnice jej produkcji i wyjątkowe właściwości herbatki Kukicha.

 

Pochodzenie i skład

Kukicha Shigure to wysokiej jakośći herbata pochodzenia japońskiego, "kuki" znaczy łodyga, a "schigure" świeży, lekki, czysty deszczyk. Jest produktem rolnictwa ekologicznego. W jej skład wchodzą nie tylko listki, ale także młode szypułki(herbaciane łodyżki).

Opis smaku

Kukicha charakteryzuje się jasno-żółtawym kolorem; o orzeźwiającym, łagodnym smaku z delikatną nutą kwiatowego aromatu. Szypułki zawierają nikome ilości garbników oraz kofeiny, dzięki czemu można pić ją w dużych ilościach.

Właściwości

Polecana dla osób starszych, dorosłych jak i dzieci. Najmłodszym można zmieszać ją z sokiem owocowym. Działa uspokajająco, jest silnym antyoksydantem i ma właściwości alkalizujące.

Autor: Atka

Kukicha Shigure parzenie:

Parzyć około dwie minuty w temperaturze wody nie więcej niż 80 i nie mniej niż 60 stopni Celsjusza. W zależności od osobistych upodobań(niektórzy wolą mocniejszy napar), przeciętnie liczy się łyżeczkę na filiżankę. Herbatę zieloną zaleca się parzyć 2, a nawet 3 razy; przy czym napar drugi uwalnia najwięcej cennych dla zdrowia mikroelementów.

<< Czytaj jeszcze raz: Kukicha Shigure

Kukicha Shigure opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

Zobacz także:

Bancha to jedna z najpopularniejszych zielonych herbat w Japonii. Produkowana jest z krzewów gatunku Camellia Sinensi, tych samych co Sencha. W odróżnieniu jednak od swojej kuzynki wytwarza się ją z liści pochodzących z późnych zbiorów.
Jade Pillar jest naturalną, niearomatyzowaną herbatą chińską składającą się z aksamitnych liści młodych krzewów herbacianych.
Sencha Poziomkowa jest japońską zieloną herbatą o przyjemnym owocowym aromacie.