Powrót do: natraherbaty.pl >> Biała herbata, Zielona herbata >> Jade Pillar


[powiększ zdjęcie]

Jade Pillar

Jade Pillar jest naturalną, niearomatyzowaną herbatą chińską składającą się z aksamitnych liści młodych krzewów herbacianych.

Jade Pillar pochodzi z regionu Simao leżącego w prowincji Yunnan (południowe Chiny). Klasyfikuje się ją jako białą herbatę, chociaż właściwie jest zieloną herbatą. Wynika to z tego, że do produkcji używane są wyłącznie liście pochodzące z wczesnych zbiorów z młodych krzewów, które liczą sobie nie więcej niż 5 lat.

Nazwa Jade Pillar (Nefrytowy Filar) pochodzi od jej kształtu. Ogrzane gorącą parą liście zwija się ręcznie w małe cygara. Teamaker je suszeniu na rozgrzanej patelni. Proces ten wymaga ogromnego doświadczenia, ponieważ temperatura patelni musi być ściśle dopasowana do wilgotności liści.

Smak

Jade Pillar daje przeźroczysty napar o delikatnym odcieniu źółci i roztacza wokół przyjemny, kwiatowy zapach. Charakteryzuje się słodkim smakiem o delikatnym, jaśminowym posmaku.

Herbata ze względu na swoją jakość i wysoką cenę w tradycji Chińskiej zakorzeniła się jako specjał zarezerwowany jedynie na specjalne okazje.

Właściwości

Jade Pillar posiada właściwości charakterystyczne dla zielonej herbaty. Jedynie działanie pobudzające jest nieco bardziej wyraźne. Jest to wynikiem znacznie mniejszej zawartości garbników niż w przypadku innych herbat zielonych (wytwarza się ją z wcześnie zbieranych liści młodych krzewów).

Aby zapoznać się z działaniem zielonej herbaty zapraszam do artykułu: Zielona herbata

Autor: arahian

Jade Pillar parzenie:

Jade Pillar to wyjątkowa herbata również ze względu na zaparzanie. W zależności od gustu polecam wsypać do czajniczka 3-4 „słupki” na osobę. Taką samą dawkę używa się w przypadku zaparzania herbaty w kubku. Jade Pillar zalewa się gorącą, ale nie wrzącą wodą (po zagotowaniu odczekać 3 minuty). Parzenie trwa podobnie jak w przypadku innych herbat zielonych około 4 minut.

<< Czytaj jeszcze raz: Jade Pillar

Jade Pillar opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

Siem

Pijam tą herbatę rano, żeby się dobudzić - ma bardzo mocny smak jak na białą herbatę.

Data: 2010-10-18

Zobacz także:

Serce Tybetu to nie tylko biała herbata o ciekawym owocowo-ziołowym aromacie. To również dawka witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Herbata Srebrna Truskawka należy do rodziny białych herbat zarezerwowanych na specjalne okazje. Poznaj sekrety jej parzenia i podawania
W białym pąku truskawki lychee ukryta jest różowa niespodzianka wspaniale współgrająca z aromatem białej herbaty.