Powrót do: natraherbaty.pl >> Herbata na zdrowie >> Herbata z Mniszka Lekarskiego


[powiększ zdjęcie]

Herbata z Mniszka Lekarskiego

Herbata z mniszka lekarskiego znanego także jako mlecz polny albo mniszek pospolity należy do herbat ziołowych - naparów. Stosowana jest w czasie przewlekłych nieżytów jamy ustnej, oskrzeli i gardła.

Działanie mlecza doceniono także podczas leczenia zaburzeń miesiączkowania, niedomagań jajników i zapalenia przydatków

Jeśli pragniecie poszerzyć swoją wiedzę o mniszku to polecam artykuł: Mniszek lekarski na portalu PoznajZiola.pl. Znajdziecie tam znacznie więcej informacji na temat wykorzystania mlecza polnego w ziołolecznictwie i przepisów jego podania.

Na zakończenie dodam, że herbata z mniszka lekarskiego ma charakter leczniczy, dlatego jej przyjmowanie powinno być skonsultowane z lekarzem.

Autor: admin

Herbata z Mniszka Lekarskiego parzenie:

Herbatę z mniszka lekarskiego przyrządza się z kwiatów. Parzy się ją 10 minut pod przykryciem. Na łyżkę kwiatów przypada 0,5 litra wrzątku. Napój pije się po 0,5 szklanki 2-3 razy dziennie.

<< Czytaj jeszcze raz: Herbata z Mniszka Lekarskiego

Herbata z Mniszka Lekarskiego opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

ArKoKo

Dlaczego mniszek pospolity (lekarski) jest tu nazwany jednocześnie mleczem polnym ?? Przecież są to dwie różne rośliny.

Data: 2016-08-17

Zosia KochaKoty

@monika Mlecze rosną wszędzie i jest ich bardzo dużo. Możesz je pozrywać. Na samym dole artykułu, jest napisane jak zrobić tę herbatkę. Ja też zrobię tę herbatę, w tym roku, na wiosnę.

Data: 2016-04-07

monika

Chciałabym kupić herbatkę z mniszka lekarskiego ale nie mogę nigdzie znaleźć,pomożecie?

Data: 2014-03-09

anet@aga

bardzo mi pomogła : )

Data: 2012-05-02
Zobacz wszystkie opinie

Zobacz także:

Herbata z melisy używana jest od czasów antycznych aż po dzisiejszy dzień jako naturalny środek uspokajający, relaksacyjny i nasenny. Melisa w torebkach jest łatwo dostępna i można ją kupić niemalże w każdym sklepie na stoisku z herbatą.
Mroźny, zimowy wieczór... Czujesz się zziębnięty, przygnębiony, a może przeziębiony. Taki stan ducha najlepiej poprawi herbata z prądem czyli rozgrzewająca herbata z rumem.
Bratki kojarzą się nam z niepozorną ozdobą przydomowych kwietników a nie z lekarstwem na młodzieńczy trądzik. Szkoda, że już zapomnieliśmy domowe sposoby na pryszcze. Zamiast tego faszerujemy się tabletkami i inwestujemy krocie w kremy przeciwtrądzikowe.