Powrót do: natraherbaty.pl >> Herbata na zdrowie >> Herbata z melisy


[powiększ zdjęcie]

Herbata z melisy

Herbata z melisy używana jest od czasów antycznych aż po dzisiejszy dzień jako naturalny środek uspokajający, relaksacyjny i nasenny. Melisa w torebkach jest łatwo dostępna i można ją kupić niemalże w każdym sklepie na stoisku z herbatą.

Działanie i zastosowanie

Herbata z melisy ma zastosowane w leczeniu bezsenności, ponieważ obniża ciśnienie krwi i łagodzi stany pobudzenia nerwowego. Działa również przeciwskurczowo i przynosi ukojenie w wypadku migreny.

Duża zawartość witaminy C mobilizuje system odpornościowy do obrony organizmu przed wirusami i bakteriami.

Melisa lekarska zdobyła sobie uznanie osób odchudzających się, ponieważ pobudza oczyszczanie organizmu z toksyn.

Niestety nie ma za wiele opracowań na temat wpływu melisy na płód, ale według medycyny ludowej melisa w ciąży łagodzi nudności i stany nerwowe. W trakcie karmienia piersią niemowląt regularne spożywanie herbaty z melisy działa mlekopędnie.

Źródło:
Melisa lekarska: www.poznajziola.pl (21.01.2011)

Autor: Siem

Herbata z melisy parzenie:

Podobnie jak inne zioła melisę lekarską powinno parzyć się we wrzątku pod przykryciem. Na szklankę wody przypada łyżeczka z kopką (lub torebka). Czas parzenia to 10-15minut.

<< Czytaj jeszcze raz: Herbata z melisy

Herbata z melisy opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

Zosia KochaKoty

Wczoraj właśnie piłam melisę.

Data: 2016-04-07

Green_Tea

Bardzo lubię jej smak, szybko uspokaja, wycisza zdenerwowany organizm, jest łatwo dostępna i z pewnością lepsza od innych uspokajaczy typu alkohol...

Data: 2013-11-06

domi1922

jest smaczna i zdrowa. bardzo szybko uspokaja! polecam...

Data: 2011-10-16

Zobacz także:

Herbata z mniszka lekarskiego znanego także jako mlecz polny albo mniszek pospolity należy do herbat ziołowych - naparów. Stosowana jest w czasie przewlekłych nieżytów jamy ustnej, oskrzeli i gardła.
Mroźny, zimowy wieczór... Czujesz się zziębnięty, przygnębiony, a może przeziębiony. Taki stan ducha najlepiej poprawi herbata z prądem czyli rozgrzewająca herbata z rumem.
Bratki kojarzą się nam z niepozorną ozdobą przydomowych kwietników a nie z lekarstwem na młodzieńczy trądzik. Szkoda, że już zapomnieliśmy domowe sposoby na pryszcze. Zamiast tego faszerujemy się tabletkami i inwestujemy krocie w kremy przeciwtrądzikowe.