Powrót do: natraherbaty.pl >> Czarna herbata >> Czarna Jaśminowa

Czarna Jaśminowa

Herbata jaśminowa daje napar o przyjemnym, kwiecistym zapachu, który w mgnieniu oka wypełnia całe pomieszczenie. Ma on właściwości uspakajające i relaksujące.

Na tle czarnej Cejlońskiej herbaty wspaniale prezentują się białe kwiaty jaśminu. To właśnie im  herbata jaśminowa nabiera przyjemnego kwiatowego smaku, który współgra z aromatem czarnej herbaty stanowiącej podstawę tej mieszanki. Odrobinę dłużej parzona herbata jaśminowa nabywa delikatnej goryczki, charakterystycznej dla tej rośliny
 

Podstawa mieszanki jaśminowej - czarna herbata pochodzi z Sri Lanki. Jaśmin z kolei występuje w ciepłych rejonach Afrki, Azji i Australii. Jest rośliną o drobnych, ale licznych kwiatach w jasnych odcieniach różu, bieli i koloru kremowego.

Bardzo ciekawym jest fakt, że kwiat jaśminu jest wyczówalny nie tylko podczas picia. Napar sprawia, że wnętrze w którym go pijemy napełnia się kwiatowym zapachem, który działą na nasze zmysły. Uspokaja. Zmniejsza napięcia i relaksuje nasz umysł.

Właściwości czarnej herbaty jaśminowej:

  • działa uspokajająco i relaksująco,
  • zapach jaśminu wprawia w stan letkiej euforii,
  • działa przeciw zakrzepowo
  • zawiera dużo flawonoidów dzięki czemu przeciwdziałą zakrzepom krwii i wzmacnia naczynia włosowate,
  • obniża ciśnienie krwii,
  • zawarte w czarnej herbacie garbniki spowalniają proces starzenia i hamują rozwój niekturych rodzajów raka

Autor: Siem

Czarna Jaśminowa parzenie:

Herbata jaśminowa podobnie do innych czarnych herbat zalewa się wrzątkiem i parzy 3 do 5minut. Ilość suszu na filiżankę zależy od preferencji smakowych osoby pijącej napar, ale za ilość polecaną przyjmuje się łyżeczkę na filiżankę.

<< Czytaj jeszcze raz: Czarna Jaśminowa

Czarna Jaśminowa opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

love-tea

spoko jest

Data: 2011-06-29

Zobacz także:

Mroźny, zimowy wieczór... Czujesz się zziębnięty, przygnębiony, a może przeziębiony. Taki stan ducha najlepiej poprawi herbata z prądem czyli rozgrzewająca herbata z rumem.
Mieszankę Chopin stworzono z myślą o smakoszach herbaty Cejlońskiej, którzy mają ochotę na owocową odskocznię od codzienności.
Earl Grey to jedna z bardziej znanych na świecie aromatyzowanych czarnych herbat. Jej cytrynowa wariacja: Earl Grey Lemon zachowała aromat i właściwości swojego pierwowzoru jednocześnie wzbogacając go o cytrusową nutę.