Powrót do: natraherbaty.pl >> Zielona herbata >> Bancha


[powiększ zdjęcie]

Bancha

Bancha to jedna z najpopularniejszych zielonych herbat w Japonii. Produkowana jest z krzewów gatunku Camellia Sinensi, tych samych co Sencha. W odróżnieniu jednak od swojej kuzynki wytwarza się ją z liści pochodzących z późnych zbiorów.

Wpływa to na zawartość teiny i garbników w suszu. Co z kolei zmienia nie tylko aromat naparu, ale także jego właściwości.

Bancha ma bardzo delikatny, słodki smak pozbawiony goryczki występującej w innych zielonych herbatach. Napar o słomkowej barwie emanuje ziołowym aromatem.

Jak już wspomniano herbata bancha ma obniżoną zawartość teiny w porównaniu do senchy, dlatego jest jedną z najczęściej polecanych herbat dla dzieci. Nie ma żadnych przeciwskazań spożywania jej przed snem, ponieważ nie powoduje pobudzenia.

Pozatym bancha zachowuje pozostałe właściwości zielonej herbaty. Przyśpiesza metabolizm komórkowy i oczyszcza organizm ze zbędnych produktów przemiany materii. Jest także bardzo dobrym sposobem na uzupełnienie poziomu soli mineralnych i nawodnienie organizmu po długotrwałym wysiłku.

 

Autor: Siem

Bancha parzenie:

Banchę parzy się podobnie jak inne zielone herbaty. Na każdą filiżankę naparu przypada jedna łyżeczka suszu. Herbatę należy zalać gorącą wodą o temperaturze około 80-85 stopni Celsjusza. Parzyć około minuty.

<< Czytaj jeszcze raz: Bancha

Bancha opinie:

Ocena smaku dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Zaloguj się lub załóż konto

Możliwość wystawiania komentarzy przeznaczona jest jedynie dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Zaloguj się lub załóż konto

Zosia KochaKoty

Gdzie można kupić Banchę?

Data: 2016-04-07

Julczatka

Herbata ma bardzo delikatny i aksamitny smak. Polecam :)

Data: 2014-02-15

Siem

Dzięki szpakun!

Data: 2012-09-20

szpakun

Pprzyśpiesza metabolizm komurkowy - oj oj oj :) czym prędzej trzeba to poprawić

Data: 2012-02-18
Zobacz wszystkie opinie

Zobacz także:

Jade Pillar jest naturalną, niearomatyzowaną herbatą chińską składającą się z aksamitnych liści młodych krzewów herbacianych.
Sencha Poziomkowa jest japońską zieloną herbatą o przyjemnym owocowym aromacie.
Pełna tradycji i różnych zwyczajów szlachetna herbata zacieniana o wykwintnym smaku, podawana w małych czarkach tylko na specjalne okazje. Poznaj sekret jej powstawania i bogate właściwości.