Biała herbata

Biała herbata nie ma przed nami tajemnic! Pokażemy Ci jak wygląda jej parzenie, jakie właściwości i działanie ma biała herbata.

Opis i proces produkcji:

Herbata biała swój srebrzysto-biały kolor zawdzięcza wyjątkowemu procesowi produkcji. Krzewy herbaciane, które mają zrodzić na wiosnę pączki chroni się przed promieniami słońca, tak żeby nie wykształcały chrolofilu-barwnika nadającego zielony kolor listkom. Powoduje to więdnięcie rozwijających się listków, które po wysuszeniu stają się białą herbatą.

Proces produkcji i krótki okres zbioru białej herbaty ma nie tylko wpływ na wyjątkowe zabarwienie naparu herbacianego, ale wpływa także na cenę suszu. W Polsce 100gram białej herbaty kosztuje od 20zł do100zł.

 

Parzenie białej herbaty:

Białą herbatę parzyć można trzykrotnie w temperaturze od 85-90 °C przez około 5 minut. Tak zaparzony napar zachowa najlepsze wartości smakowe i swój unikalny aromat.

 

Właściwości białej herbaty:

  • Napar z białej herbaty zawiera bardzo dużo witaminy C, dzięki czemu wspomaga naszą odporność, łagodzi napięcia i stresy.
  • Wysoka zawartość kofeiny pozwala na wyeliminowanie kawy z diety. Napar działa pobudzająco i orzeźwiająco. Osoby pracujące umysłowo docenią również fakt, że białe herbaty wspomagają koncentrację.
  • Białą herbatę zaleca się osobom obciązonym genetycznie chorobami nowotworowymi, ponieważ zawiera nawet do trzech razy więcej związków antyoksodacyjnych i antymutagennych.
  • Nie bez powodu nazywana jest "eliksirem młodości". Zawarte w białej herbacie polifenole chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Filiżanka naparu zawiera ponad 2 razy więcej tych substancji niż herbata zielona.

Artykuły związane z biała herbata:

Kategorie: zdrowie i uroda
Chcesz mieć piękny i zdrowy uśmiech? Pij więcej herbaty - radzą medycy z Uniwersytetu Stanowego Illinois.
 
 
Kategorie: parzenie herbaty
Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o herbacie? Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu herbaty? I jak zadbać o to, żeby nie utraciła swojego aromatu?
 

<< Czytaj jeszcze raz: Biała herbata

Biała herbata gatunki:

Serce Tybetu to nie tylko biała herbata o ciekawym owocowo-ziołowym aromacie. To również dawka witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Jade Pillar jest naturalną, niearomatyzowaną herbatą chińską składającą się z aksamitnych liści młodych krzewów herbacianych.
Herbata Srebrna Truskawka należy do rodziny białych herbat zarezerwowanych na specjalne okazje. Poznaj sekrety jej parzenia i podawania
W białym pąku truskawki lychee ukryta jest różowa niespodzianka wspaniale współgrająca z aromatem białej herbaty.
White Ring to ceniona na całym świecie herbata o ciekawym kształcie, smaku i szerokiemu wachlarzowi właściwości leczniczych.